Kobling 1.1/4, M52x2 oml. 38S 20G-38FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G2038RO52B
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, M52x2
Partnumber: PLUG18M
A
104,1 mm
B
57,8 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rør
38 mm
H
60 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
20G-38FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1.1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
290 - 310 Nm