Kobling 1.1/4, M45x2 oml. 35L 20G-35FDLORX45 Gates MegaCrim
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G2035RO45B45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, M45x2, M45x1.5
Partnumber: PLUG17M
A
161,9 mm
Arbejdstryk
16 MPa
B
102,9 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rør
35 mm
E
37,5 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
20G-35FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1.1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
205 - 225 Nm