Kobling 1", M42x2 oml. 30S 16G-30FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G1630RO42B
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
A
94,1 mm
B
49,2 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
H
50 mm
Modell kod
16G-30FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Med fast kappe
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm