Kobling 1", M42x2 oml. 30S 90g 16G-30FDHORX90 Gates MegaCrim
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G1630RO42B90
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, 1.11/16" ORFS, M42x2
Partnumber: PLUG16M
A
119,2 mm
B
74,3 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
30 mm
E
76 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
16G-30FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
200 - 220 Nm