FXGE42LR114
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
18 varianter
Valgt variant:
FXGE42LR114
Indskruning - ø42L x 1.1/4"
Tilbehør (1)
Dobbelt skærering WDDS - ø42L - pakning
Partnumber:
FIWDDS42L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
42 mm
Diameter rør
42 mm
Dimension i
20 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
50 mm
L1
62 mm
L2
19 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-42LR1-1/4-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tilspændingsmoment
670 Nm
Tryk maks.
200 bar
Vinkel
0 °
d2
30 mm
i
20 mm