FXGE25SR114
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
FXGE25SR114
Indskruning - ø25S x 1.1/4" BSP
Tillbehör (3)
Cutting ring - ø25S
Artikelnummer:
FIDS25S
Double cutting ring WDDS - ø22L - packing
Artikelnummer:
FIWDDS25S
Mutter 25S (M36x2)
M25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
25 mm
Diameter pipe
25 mm
Dimension i
20 mm
L
55 mm
L1
67 mm
L2
23 mm
Material
Stål
Model code
FI-GE-25SR1-1/4-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
50 mm
S2
46 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Torque tightening
850 Nm
d2
20 mm
i
20 mm