FXGE16SR38
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
34 varianter
Utvald variant:
FXGE16SR38
Indskruning - ø16S x 3/8" BSP
D1
16 mm
Diameter rør
16 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Gevind udvendig metrisk
M24x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
38,5 mm
L1
48,5 mm
L2
18 mm
Materiale
Stål
Model kode
XA16SR38ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
30 mm
Sekskant
27 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tryk maks.
630 bar
Vinkel
0 °
d2
8 mm
i
12 mm