XWH20SRED
Package size:
15 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
XWH20SRED
Banjoadapter 20S, G3/4'' ED
Tillbehör (1)
Skärring 20S
Partnumber:
DPR20S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
20 mm
Dimension i
16 mm
Gänga utv.
G 3/4 BSP
L
36,5 mm
L1
47,5 mm
L2
26 mm
L3
48 mm
L4
24 mm
Modell kod
FI-RSW-20SR-WD-B-W3
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
36 mm
S2
32 mm
S3
36 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T1
G 3/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
20 mm
d2
32,9 mm
i
16 mm