FPC40R06
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Användingsområde
Tryckluft
Diameter rör 1
40 mm
Färg
Svart
Gänga
R 1 BSPT
Gänga ISO standard
ISO 7
Modell kod
FPC40R06
Märke namn
Tierre
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard
Silicone Free
Temperatur max.
+80 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Nylon, Glasfiberarmerad
Tryck max.
16 bar
Vakuum max.
-0.95 bar
Vinkel
0 °
Förpackningsstorlek
Streckkod
438575
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Instickskoppling Rak 40mm utv R1
Produktkatalog
Monteringsanvisning
Andra tittar på
Vinkelkoppling hane BSPP Ø 16–1/2"
Artikelnummer:
FPL16G04
Instickskoppling T reducering 40-25
Artikelnummer:
FPGT4025
Koppling Ø 16
Koppling Ø 16
FPUC16
Zinkpläterat väggfäste Längd 280mm