06G10FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
06G10FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø3/8'', Inv-M16-DKO-10L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
68,5 mm
Angle
45 °
B
40,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
10 mm
Diameter pipe
10 mm
E
18,6 mm
H
19 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Model code
6G-10FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
33 - 38 Nm
Working Pressure
38,5 MPa