SPT208CH-PR
Pakke str.:
57 m
Min. bestillingsenhed er:
57 m
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
SPT208CH-PR
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Diesel, Grease, Oil
Bend radius
80 mm
Brand Name
Hydraspecma
Cover
Synthetic rubber
Diameter inner
12.7 mm
Diameter outer
20.8 mm
Diameter roll
385 mm
Flameresistant
Yes
Hose size
1/2 "
Hose type
2SC
Length per roll
61 m
Model code
SPT-2-08-CH
Order unit
Plastic roll
Pressure burst min.
1500 bar
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Yes
Reinforcement
2 layer high tensile steel wire braid
RoHs compliant
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperature intermittent max.
+135 °C
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Width
38 cm
Pakke str.
Stregkode
422172
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
rou
Intrastat varekode
Produkt information
Data sheet
Andre kigger på
Varenummer:
SPT208CH
1 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
1/2" Hydraulic hose M5K - 350 bar - 2SC
Varenummer:
M5K-08
75 m
1/2" Hydraulic hose SPT-208N - 2SN WP 275 bar
SPT208N
150 m
1/2" Hydraulic hose M2T - 296 bar - 2SC
08M2T
1/2" Hydraulik hose SPT-208-C - 2SC WP 275 bar
SPT208C
1/2" Hydraulic hose SPT-208C - 2SC WP 275 bar 57-64M rl
SPT208C-PR
1/2" Hydraulic hose SPT-208C - 2SC WP 275 bar - 30M coil
SPT208C-RL30
30 m
30 m
SPT-CH Hydraulic hoses
SPT-CH Hydraulic hoses
SPT205CH-PR
125 m
125 m
SPT-C Hydraulic hoses
SPT-C Hydraulic hoses
SPT208C-PR
1/2" Hydraulic hose MxT - 275 bar - 75 mtr plastreel
08MXT-RL75
75 m
1/2" Hydraulic hose MxT - 275 bar
08MXT
1/2" Hydraulic hose MxT-XTP - 275 bar - 75 mtr plastreel
08MXT-XTPXRL75
MXT hydraulic hoses
MXT hydraulic hoses
04MXT
1/2" Hydraulic hose M4K - 280 bar - 2SC - 75M reel
M4K-08
1/2" Hydraulic hose M2T - 296 bar - 2SC - 75M reel
08M2T-RL75
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar - 30M coil
SPT208CH-RL30
1/2" Hydraulic hose M2T - 296 bar - 2SC - 30M coil
08M2T-RL30
MXT-XTP hydraulic hoses
MXT-XTP hydraulic hoses
12MXT-XTPXRL40
40 m
40 m
M5K hydraulic hoses
M5K hydraulic hoses
M5K-06-RL30
M2T hydraulic hoses
M2T hydraulic hoses
10M2T
M4K hydraulic hoses
M4K hydraulic hoses
M4K-08
1/4" Hydraulic hose M2T - 420 bar - 2SC
04M2T
3/4" Hydraulic hose M2T - 241 bar - 2SC