SP3213PPGIS
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
28 variants
Chosen variant:
SP3213PPGIS
Rörklamma Komplett Ø21.3mm DIN3015 Lätta Serien Polypropylen
Specifications
Dimensions and shipping
B
21 mm
Brand Name
Stauff
Color
Green
DIN size
3
Diameter pipe
21,3 mm
Dimension F
48 mm
E
50 mm
G
30 mm
Group Stauff
3
H
30 mm
Material
Polypropylene, Steel
Number of bolts
2
Standard DIN
DIN 3015 part 1
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Type
Profiled
Package size
Barcode
120891
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Product information
Measure sketch
Others has been looking for
Clamp ø60.3 - Green PPH - DIN 7
Partnumber:
SLK7603PPH
1 par
Multi Weld plate - DIN 2 (10) - Phosphated
Partnumber:
RAP2/44
Weld plate - DIN 2 - Phosphated
SP2
25 st
Rörklamma Komplett Ø45mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen
SP6445PPDPAS
Safety locking plate - DIN 3 - ZiNi
SIG3
Clamp ø6 - Alu - DIN 1
Clamp ø6 - Alu - DIN 1
SLK106AAL
25 par
Weld plate - DIN 3 - Phosphated
SP3
25 st
Clamp Body Size 5 Ø42.4mm Standard Series Polypropylene