SC-063-040-0600
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
56 variants
Chosen variant:
SC-063-040-0600
CYLINDER 63-40-600
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner cylinder
63 mm
Diameter rod
40 mm
Diameter spherical bearing
30 mm
Mounting dimension
805 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
600 mm