OR20.3X2.4-N70
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
19 variants
Chosen variant:
OR20.3X2.4-N70
O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
20.3 mm
Material thickness
2.4 mm
Shore
70
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
50 st
Barcode
156762
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
O-ring
Product catalog
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
OR-12
10 st
O-ring 90S
O-ring 90S
Partnumber:
OR8.73X1.78-N90
100 st
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm