MF4001A10HB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
21 varianter
Utvald variant:
MF4001A10HB
Filter element - MPF - 10my absolut
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
50 mm
Diameter outer
130 mm
Filtration
Absolute
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
294 lpm
Length
160 mm
Model code
MF4001A10HBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
Barcode
400763
Gross weight
0,88 Kg
Net weight
0,88 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1" BSP