JGE-08-12ED-SY
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
31 varianter
Valgt variant:
JGE-08-12ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Volz
D1
9,9 mm
Diameter pipe
12 mm
I2
16 mm
L1
51,5 mm
Material
Acid-resistant steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
AGJ 3/4 - AGR 3/4 WD
Pressure max.
350 bar
S1
32 mm
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 3/4 BSP
Thread T1
3/4-16 UNF
Thread T2
G 3/4 BSP
Thread outer
3/4-16 JIC
Thread outer
d2
17 mm