BKH-DN20-SAE/SAEFS420
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
12 varianter
Utvald variant:
BKH-DN20-SAE/SAEFS420
Kulventil BKH SAEFS Fläns 2-vägs, DN20 6000 PSI, 420 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
MHA Zentgraf
Corrosion resistance
300 hours DIN 50021
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Material
Steel
Model code
47869
Number of ways/positions
2/2
Pressure max.
420 bar
Sealing material
NBR, POM (Acetal)
Surface treatment
ZnFe
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-20 °C
Förpackningsstorlek
Streckkod
379920
Produktinformation
Kulventil 2-vägs DN20 6000psi 420 Bar
Länkar
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/2'', 500 bar
Partnumber:
Min. order quantity is:
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/8'', 500 bar
Partnumber:
Min. order quantity is:
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/4'', 500 bar
HSW9-VINKEL-ZN-110
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/4'', 315 bar
BKL3-G34
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/4'', 420 bar
BKH-G34
Kulventil BKH 2-vägs, Utv-M18x1.5, DN10 12L SW9, 500bar
BKH-12L
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1'', 350 bar
BKH-G1
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/8'', 500 bar
BKL3-G38
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/4'', Fästhål
BKH-G14-BO
Handtag SW14 Vinkel Skruv/Täckbricka, L=171 H=64, Stål
HSW14-VINKEL-ZN-180
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1.1/4'', 350 bar
BKH-G114
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G3/8'', Fästhål
BKH-G38-BO
Kulventil 2-vägs 800 Bar Inv-3/8 NPT
BKHP800-DN10-3/8NPT
Kulventil BKH 2-vägs, Inv-G1/2'', Fästhål
BKH-G12-BO
Kulventil Mini 2-vägs, Inv-G1/4''
BKH-G14-MINI
Kulventil BK3-S, 3-vägs T A, Inv-G1/4'', 500 bar
BKT3-G14-A
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G1/4'', 500 bar
BKL3-G14
Handtag SW14 Rak Klämmontering, L=200, Zink-Nickel
HSW14-RAK-ZN-200
Kulventil BK3, 3-vägs L, Inv-G3/8'' 500 bar syrafast fästhål
BKL3-G38-SY
Kulventil BKH 2-väg Utv-M22x1.5 DN13 15L SW9 500bar Syrafast
BKH-15L-SY
Kulventil BKH 2-vägs, Utv-M16x1.5, DN8 10L SW9, 500bar
BKH-10L
Kulventil BK3, 3-vägs T, Inv-G1/2'', 500 bar