BKH-20S-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
BKH-20S-SY
Kulventil BKH 2-vägs Utv-M30x2 DN13 20S SW9 500bar, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MHA Zentgraf
Diameter pipe
20 mm
Lever
Inclusive
Lever type
Angled
Material
Stainless steel
Material ball valve body
Stainless steel
Material ball valve housing
Material ball valve lever
Zinc
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
27598
Number of ways/positions
2/2
Pressure max.
500 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR, POM (Acetal)
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread ISO standard
ISO 8434-1
Package size
Barcode
205150
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
Kulventil 2-vägs, Utv-M30x2, Syrafast, 20S 500BAR DN13 SW9
Links
Product datasheet
Certificates
Product datasheet
Certificates
Others has been looking for
Kulventil BKH 2-väg Utv-M18x1.5 DN10 12L SW9 500bar Syrafast