8669-12-16S
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
8669-12-16S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
50,8 mm
Angle
90 °
B
23,8 mm
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
800 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
41.3 mm
Diameter pipe
16 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Material
Steel
O-ring
24,99X3,53 mm
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
T
16 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread outer metric
M24x1,5
Förpackningsstorlek
Streckkod
243634
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
deu
Produktinformation
Måttskiss
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Product datasheet
Andra tittar på
FLÄNS RAK SAE3000 3" SVETS UTV 76.1/70.3MM
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
Weld on counter flange 3000psi 3 1/2" SAE
Artikelnummer:
FLÄNS RAK SAE3000 3tum
FLÄNS RAK SAE3000 3tum
0583-48-SY
Gängfläns 2'' SAE3000 Inv-G1.1/2''
0583-32-SY
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28 MM, O-RINGSSPÅR
Gängfläns 1'' SAE3000 Inv-G3/4''
AFX110ST
AFX110ST
Gängfläns 3/4'' SAE3000 Inv-G1/2''
FLÄNS 90GR SAE3000 1tum
FLÄNS 90GR SAE3000 1tum
FLÄNS RAK SAE3000 4 tum SVETS UTV 115MM, O-RINGSSPÅR
FLÄNS RAK SAE3000 5" SVETS UTV. 142 MM MOTFLÄNS
Flange 90° 2.1/2" SAE3000 x 2.1/2" BSP - complete
2 st
FLÄNS RAK SAE3000 2"
FLÄNS RAK SAE3000 2"
Flange head SAE 3000 PSI
Flange head SAE 3000 PSI
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 2.1/2 SVETS UTV 77MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 3"
FLÄNS RAK SAE3000 3"
Elbow 1.1/16 JICx3/4 flange
Elbow 1.1/16 JICx3/4 flange
8369-12-12J
FLÄNS RAK SAE3000 1"
FLÄNS RAK SAE3000 1"
FLÄNS RAK SAE3000 5"
FLÄNS RAK SAE3000 5"