Coupling 3/4, M30x2 male 22L 12G-22MDL Gates MegaCrimp
Connection: Male DIN 24° cone.
Sealing: Metal against metal.
Partnumber:
12G22MDL
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
A
80 mm
Angle
0 °
B
29 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
20 mm
Diameter pipe
22 mm
H
32 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Model code
12G-22MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M30x2
Working Pressure
28 MPa