08G12MDL
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
08G12MDL
Coupling 1/2, M18x1,5 male 12L 8G-12MDL Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
61,5 mm
Angle
0 °
B
24 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
12 mm
H
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Model code
8G-12MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M18x1,5
Working Pressure
35 MPa