08G12FFORX
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
08G12FFORX
Coupling 1/2 1.3/16 ORFS female 8G-12FFORX Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
71,5 mm
Angle
0 °
B
36,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
H1
36 mm
H2
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-12FFORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
90 - 110 Nm