06G12FDHORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
06G12FDHORX45
Coupling 3/8, M20x1,5 fem. 12S 6G-12FDHORX45 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
68,8 mm
B
40,9 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
12 mm
E
18,9 mm
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
6G-12FDHORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
48 - 52 Nm