WFG6002/S25
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
WFG6002/S25
Vinkelflange 3/4" SAE6000 x 25S
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
41.3 mm
Diameter rør
25 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
420 bar