FXRVZ42LR112WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
FXRVZ42LR112WD
Check valve (<-) - Ø42L x 1.1/2" BSP - 1 bar - WD seal
Tilbehør (2)
Cutting ring - ø42L
Artikelnummer:
FIDS42L
Omløber - ø42L - M52x2
Artikelnummer:
FIM42L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
42 mm
Material
Steel
Model code
FI-RVZ-42LR-WD-B-W3-1
Pressure max.
250 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1.1/2 BSP
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
0,106 Kg
Nettovikt
0,106 Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Länkar
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
1.1/2" Check valve 5.0 bar
1.1/2" Check valve 5.0 bar