SFCE303S30
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
SFCE303S30
Gevindflange 1" SAE3000 x 30S
Tilbehør (2)
O-ring 90S
Partnumber:
32.93X3.53S
Boltsæt (4) for SAE flanger - 10.9 ZiNi - UNC 3/8" x 1.1/2"
Partnumber:
UNC38-112ZN
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
44.5 mm
Diameter rør
30 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M42x2
Nøglevidde
36 mm
O-ring
32,93X3,53 mm
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
320 bar
Vinkel
0 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,99 Kg
Net weight
0,99 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Gevindflange 1" SAE3000 x 30S