M30904150140
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
M30904150140
HMA3 90L 1400 rpm 1.5 Kw 4 pol B14/140 IE3 sort 230/400V
Tilbehør (1)
Fødder til M90L (sæt m/skr) IE2/IE3
Artikelnummer:
B3-M90L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Aksel diameter
24 mm
Aksel notgang
8,0 mm
Akseltype
Cylindrisk
Antal motor poler
4
Bolt afstand
115 mm
Diameter flange
140 mm
Effekt
1.5 kW
Effekt
2 Hk
Effektivitetsklasse
IE3
Isoleringsklasse
IP 55
Materiale
Aluminium
Montagetype
B14A
Motor byggestørrelse
90L IEC
Reces
95,0 mm
Rotationshastighed ved 50 Hz
1450 rpm
Spænding
230, 400 V
Strømtype
AC
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
22,00 Kg
Nettovikt
22,00 Kg
Ursprungsland
DNK
Intrastat artikelkod
Produktinformation
HMA3 90L 1400 rpm 1.5 Kw 4 pol B14/140 IE3 sort 230/400V 50Hz IP55
Länkar
Produktpræsentation
Produktpræsentation
Andra tittar på
HMA3 132 1460 rpm 5.5Kw 4 pol B5/300 IE3 black 230/400V