KR-13X17X1.5
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
KR-13X17X1.5
Kobberskive 1/4"
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner
13 mm
Diameter outer
17 mm
Fits on metric thread
M12
Fits to BSP thread
G 1/4
FitsTo UNF thread
1/2-20
Height
1.5 mm
Material
Kobber
Material thickness
1.5 mm
Standard DIN
DIN 7603A
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-100 °C