KR-17X21X1.5
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
KR-17X21X1.5
Copper washer 3/8
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Hydraspecma
Diameter inner
17 mm
Diameter outer
21 mm
Fits to BSP thread
G 3/8
Height
1.5 mm
Material
Copper
Material thickness
1.5 mm
Standard DIN
DIN 7603A
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-100 °C