HE25000G
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
HE25000G
Højtryksrenseslange GRÅ 3/8", 25 m, 400bar, 155°C, 3/8" udv
Specifications
Dimensions and shipping
Bøjningsradius
90 mm
Diameter indvendig
9.5 mm
Diameter udvendig
17.4 mm
Farve
Blå
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Mærke navn
I.M.M Hydraulics
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangestørrelse
3/8 "
Slangetype
2HW
Temperatur intermitterende maks.
+155 °C
Temperatur maks.
+135 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
400 bar
Tryk sprængning min.
1600 bar
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
10,66 Kg
Net weight
10,66 Kg
Country of origin
DNK
Intrastat code
Product information
Højtryksrenseslange GRÅ 3/8", 25 m, 400bar, 155°C, 3/8" udv x udv
Others has been looking for
3/8" High-pressure cleaner hose - 250 bar - 1SC - 155°
Partnumber:
1HW06
0 m
Min. order quantity is:
1 m
THB202K hot water cleaning hose (2HW / HPS400)
Partnumber:
2HW04
0 m
1 m
Hot water hose, 3/8", 15m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
HE15000
1 pcs
Hot water hose, 3/8", 10m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
HE10000
Højtryksrenseslange GRÅ 3/8", 10 m, 400bar, 155°C, 3/8" udv
HE10000G
Højtryksrenseslange GRÅ 3/8", 15 m, 400bar, 155°C, 3/8" udv
HE15000G
Hot water hose, 3/8", 4m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
Hot water hose, 3/8", 50m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
Hot water hose, 3/8", 25m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
Hot water hose, 3/8", 40m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
Højtryksrenseslange GRÅ 3/8", 20 m, 400bar, 155°C, 3/8" udv
Hot water hose, 3/8", 2m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
Hot water hose, 3/8", 30m, 400bar, 155°C, 3/8" male x male
3/8" High-pressure cleaner hose - 400 bar - 2SC - 155° - 10M
2HW06-10
10 m
10 m
3/8" High-pressure cleaner hose - 400 bar - 2SC - 155° - 30M
2HW06-30
30 m
30 m
3/8" High-pressure cleaner hose - 400 bar - 2SC - 155° - 75M
75 m
75 m
3/8" High-pressure cleaner hose - 400 bar - 2SC - 155° - 120