GS1616PH9160
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
GS1616PH9160
1" Indstik - 1" SAE6000 flange - 90° 160mm drop
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Byggehøjde
160 mm
D
1"
Diameter flange
47.6 mm
E
160 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
47,6 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-16FLH90-160
Mærke navn
Gates
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
1 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
130 - 143 Nm
Vinkel
90 °
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,78 Kg
Netto vægt
0,78 Kg
Oprindelsesland
TUR
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Tilslutningsbeskrivelse: SAE-flangetilslutningsslange, bruges sammen med flangebeslag.
Köps ofta tillsammans med
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
GS1610
Förpackningsstorlek:
1" Hydraulikslange EFG6K - 420 bar - 4SH