GS1616PH9100
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
GS1616PH9100
1" Indstik - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop
Specifications
Dimensions and shipping
A
135 mm
B
78,2 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
47.6 mm
E
100 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
47,6 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-16FLH90-100
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
1 "