GS1616PH9100
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
GS1616PH9100
1" Indstik - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop
Specifications
Dimensions and shipping
A
135 mm
B
78,2 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
47.6 mm
E
100 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
47,6 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-16FLH90-100
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
1 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Vinkel
90 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,63 Kg
Net weight
0,63 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Anvendes i forbindelse med halv-flanger
Produkt datablad
Frequently bought together with
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
1" kappe - kun Gates 4SH/4SP
Partnumber:
GS1610
Package size:
1" Hydraulikslange EFG6K - 420 bar - 4SH