GS1216PH9120
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
GS1216PH9120
3/4" Indstik - 1" SAE6000 flange - 90° 120mm drop
Accessories (4)
O-ring 90S
Varenummer:
32.93X3.53S
Split flange 1" SAE6000 - komplet
Varenummer:
AFS603M
Afdækning 1" SAE6000 flange
PFS616
Profil ring t.1" SAE-flange 31,3x39,7x2,85
WD1PH
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter flange
47.6 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12GS-16FLH90-120
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
3/4 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
56 - 68 Nm
Vinkel
90 °
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,50 Kg
Netto vægt
0,50 Kg
Oprindelsesland
TUR
Intrastat varekode
Produkt information
Anvendes i forbindelse med halv-flanger
Produkt datablad
Ofte købt sammen med
3/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP
3/4" kappe - kun Gates 4SH/4SP
GS1210
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
3/4" Hydraulikslange EFG6K - 420 bar - 4SH
12EFG6K
0 m
1 m
3/4" Hydraulikslange EFG5K - 350 bar - 4SP
12EFG5K
0 m
1 m
3/4" Hydraulikslange MXG-5K - XTP - 350 bar
12MXG5K-XTP
3/4" Hydraulikslange SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class CC
SPT6K12
3/4" Hydraulikslange MXG-4K - XTP - 280 bar.
12MXG4K-XTP
3/4" Hydraulic hose EFG4K - 280 bar - SAE100R12
12EFG4K
Profil ring t.3/4" SAE-flange 23,4x31,8x2,85
WD3/4PH
Skotgennemføring, 3/4 BSP forlænget - total 85,3MM