Kobling 1", M36x2 oml. 28L 90g 16G-28FDLORX90 Gates MegaCrim
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G1628RO36B90
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, M36x2, M36x1.5
Partnumber: PLUG15M
A
119,2 mm
Arbejdstryk
22,4 MPa
B
74,3 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
28 mm
E
70 mm
H
41 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16G-28FDLORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
125 - 135 Nm