Kobling 1", M36x2 oml. 28L 45g 16G-28FDLORX45 Gates MegaCrim
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G1628RO36B45
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
123,7 mm
Angle
45 °
B
78,8 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
28 mm
E
30,9 mm
H
41 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
1 "
Model code
16G-28FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm
Working Pressure
22,4 MPa