Kobling 5/8, M26x1,5 oml. 18L 10G-18FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G1018RO26A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, 3/4" BSP, 3/4" NPT, 1.1/16" JIC/UNF, M26x1.5
Artikelnummer: PLUG06M
A
93,5 mm
Arbejdstryk
28 MPa
B
56,2 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
18 mm
E
24,8 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
10G-18FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
80 - 90 Nm