Kobling 5/8, M30x2 oml. 20S 10G-20FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G1020RO30B
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop, 1.3/16" JIC/UNF/ORFS, M30x2, M30x1.5
Partnumber: PLUG29M
A
73 mm
B
35,5 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
20 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
10G-20FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm