Kobling 1/4, M18x1,5 oml. 12L 4G-12FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0412RO18A45
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
67,2 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
41,2 mm
DN
6 mm
Diameter rör
12 mm
E
18,3 mm
H
22 mm
Modell kod
4G-12FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
Med fast kappe
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm