Kobling 1/4, M16x1,5 oml. 10L 4G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0410RO16A45
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, 3/8" BSP, 3/8" NPT, 5/8" JIC/UNF, M16x1.5
Partnumber: PLUG03M
A
66,9 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
40,8 mm
DN
6 mm
Diameter rør
10 mm
E
17,9 mm
H
19 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
4G-10FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
33 - 38 Nm