Kobling 1/4, M18x1,5 oml. 12L 4G-12FDLORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0412RO18A
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Gevindprop M18x1.5
Varenummer: PLUG13M
A
52,5 mm
B
26,5 mm
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter rør
12 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
4G-12FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm
Tryk maks.
420 bar