FXRVZ42LR112WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
FXRVZ42LR112WD
Kontraventil (->) - Ø42L x 1.1/2" BSP - 1 bar - WD pakning
Tilbehør (1)
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 42L
Partnumber:
FIWDDS42L
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
42 mm
Gevind
G 1.1/2 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
FI-RVZ-42LR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
250 bar
Tryk åbning
1 bar
Package size
Barcode
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Andra tittar på
1.1/2" Check valve 5.0 bar
1.1/2" Check valve 5.0 bar
Artikelnummer:
VU-112-50
Förpackningsstorlek:
1.1/2" Check valve 1.0 bar
1.1/2" Check valve 1.0 bar
Artikelnummer:
VU-112-10
Förpackningsstorlek:
1.1/2" Check valve 0.5 bar
1.1/2" Check valve 0.5 bar
VU-112
1.1/2" Check valve 3.0 bar
1.1/2" Check valve 3.0 bar