FXRVZ16SR12WD
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
FXRVZ16SR12WD
Kontraventil (->) - ø16S x 1/2" BSP - 1 bar - WD pakning
Tilbehør (4)
Dobbelt skærering - ø16S
Varenummer:
FIDS16S
Omløber - ø16S - M24x1.5
Varenummer:
FIM16S
Dobbelt skærering WDDS - ø16S - pakning
FIWDDS16S
Omløber - ø16S - M24x1.5
M16S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
16 mm
Gevind
G 1/2 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
FI-RVZ-16SR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
400 bar
Tryk åbning
1 bar
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,106 Kg
Netto vægt
0,106 Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Andre kigger på
Single overcentervalve 1/2 VOSL/N1116/12/G5.p4/ac
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1/2" Pilot operated check valve
VBPSL-12
Min. bestillingsenhed er:
Check valve (->) - ø15L x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVZ15LR12WD
VMP10/3(XG-120) 1/2 BSP Walvoil pilot adting valve 50-350 b
0 pcs
1/2" Valve house female x female L= 62
MMF-12
Double croww-line relief valve 1/2" VAIL 10-12/TS.S
Check valve 0,5 bar Tognella
Check valve 0,5 bar Tognella
FT257/6-12
FXRVV15LR12WD
Double cross-line relief valve 1/2" VAIL 5-12/TS.S
1/2" Check valve 4.0 bar
1/2" Check valve 4.0 bar
VU-12-40
Check valve 8 bar Tognella
Check valve 8 bar Tognella
FT257/6/8-12
1/2" Double pilot operated check valve
VBPDE-12L
Check valves pilot operated OM
Check valves pilot operated OM
VBPSL-34
Dual check valve, Oleodinamica Marchesini OM - VBPDE
VBPDE-14L
Check valve 6 bar Tognella
Check valve 6 bar Tognella
Check valve 4 bar Tognella
Check valve 4 bar Tognella
1/2" Check valve 2.5 bar
1/2" Check valve 2.5 bar
VU-12-25
Check valve (->) - ø18L x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVZ18LR12WD
Check valve (<-) - ø14S 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVV14SR12WD
Check valve-AISI316-Tognella 1/2
Check valves inline - Stainless
1/2" Check valve 0.5 bar
1/2" Check valve 0.5 bar
VU-12
Backventil OM G1/2, 3 Bar, 350 Bar
Check valve (<-) - ø16S x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVV16SR12WD
1/2" Check valve 5.0 bar
1/2" Check valve 5.0 bar
Check valve (->) - ø14S x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVZ14SR12WD
1/2" Check valve 8.0 bar
1/2" Check valve 8.0 bar