FXGE15LR12
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
FXGE15LR12
Indskruning - ø15L x 1/2" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
15 mm
Diameter rør
15 mm
Dimension i
14 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
35 mm
L1
43 mm
L2
14 mm
Materiale
Stål
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
27 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tilspændingsmoment
185 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
d2
11 mm
i
14 mm