FT19-1-IGF16
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
FT19-1-IGF16
Skruelynkobling hun flatface FT - DN19 - 1"BSP indv
Tilbehør (1)
Alu støvhætte M46x3 (for hunpart FT19)
Partnumber:
FT19-9-SI001
Specifications
Dimensions and shipping
DN
19 mm
Flow Nominel
200 lpm
Gevind indvendig
G 1 BSP
ISO størrelse
19
Materiale
Stål
Model kode
FT19-1-IGF16
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
Størrelse
3/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tryk maks.
500 bar
Tryk sprængning min.
1400 bar
Trykeliminator
Nej
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
1,23 Kg
Net weight
1,23 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Produkt datablad
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
Skruelynkobling hun flatface FHV - DN25 - 1"BSP
Partnumber:
FHV161GASF
Min. order quantity is:
1 pcs
Skruelynkobling han flatface FHV - DN25 - 1"BSP
FHV161GASM
Skruelynkobling WA - male DN25 - G1" - 650 bar
WA0605400
Skruelynkobling WA - female DN25 - G1" - 650 bar
WA0605700
Gromelle støvhætte M54x1,5 alu for 1" kobling
WD0615400
Skruelynkobling han VVS - DN25 - 1"BSP
VVS1GASM
Skruelynkobling hun flatface FHV - DN20 - 1"BSP
FHV121GASF
Pakn.sæt 1" FASTER VVS1
Pakn.sæt 1" FASTER VVS1