FT10-1-IGF08
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Screw coupling male flatface FT - DN10 - 1/2"BSP female
Partnumber: FT10-2-IGF08
Alu dust cap FT10 (female)
Partnumber: FT10-9-SI001
Brand Name
Stauff
DN
10 mm
Flow rate nominal LMin
80 lpm
ISO size
10
Material
Stål
Model code
FT10-1-IGF08
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
Nej
Pressure max.
550 bar
Sealing material
NBR
Size
3/8 "
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C