XWE18LKM
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
8 varianter
Valgt variant:
XWE18LKM
Adapter 90° 18L, Utv-KM 22x1.5
Alternatives (1)
Stud elbow 90° - ø18L x M22x1.5 tapered
Artikelnummer:
FXWE18LM22K
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
16 mm
D3
12 mm
Diameter pipe
18 mm
Dimension i
14 mm
L
34 mm
L1
44 mm
L2
25,5 mm
L3
32 mm
Material
Stål
Model code
FI-WE-16SRk-W3
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zink-Nickel
T
R 1/2 BSPT
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread 1 metric
M22x1,5 K
Thread outer metric
M22x1,5 K, M26x1,5
d2
12 mm
i
14 mm