XVEE18LR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
XVEE18LR
Adapter 45° 18L, Utv-G 1/2'', Ställbar
Accessories (2)
Skärring 18L
Partnumber:
DPR18L
Nut - ø18L - M26x1.5
Partnumber:
M18L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
18 mm
D3
12 mm
D4
27,8 mm
Diameter rör
18 mm
Dimension D4
27.8 mm
Gänga utv.
G 1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M26x1,5
L
31 mm
L1
40 mm
L2
23,5 mm
L3
33 mm
L4
13 mm
Modell kod
XBFE18RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
27 mm
S3
32 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
15 mm
Åtdragning moment
105 Nm