XTEE42LR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
XTEE42LR
Adapter T 42L, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
Tillbehör (1)
Mutter 42L (M52x2)
Artikelnummer:
M42L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
42 mm
D3
32 mm
D4
55,8 mm
Diameter rør
42 mm
Dimension D4
55.8 mm
Gevind udvendig
G 1.1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M52x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
49 mm
L1
61 mm
L2
38 mm
L3
59 mm
L4
15 mm
Materiale
Stål
Model kode
XCE42RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Tilspændingsmoment
600 Nm
Tryk maks.
160 bar
Type
Smidda
d2
36 mm