XTEE28LR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
XTEE28LR
Adapter T 28L, Utv-G 1'', Ställbar
Tillbehör (2)
Cutting ring - ø28L
Varenummer:
DPR28L
Nut - ø28L - M36x2
Varenummer:
M28L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
28 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter pipe
28 mm
Dimension D4
40.8 mm
L
38 mm
L1
47 mm
L2
30,5 mm
L3
44 mm
L4
15 mm
Material
Stål
Model code
FI-TEE-28LR-OK-B-W3
Pressure max.
160 bar
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
41 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zink-Nickel
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Thread outer
G 1 BSP
Thread outer metric
M36x2
Torque tightening
370 Nm
Type
Smidda
d2
24 mm